Pan Buźka

Poradniki

Drogi rodzicu!
Dbając o najlepszą jakość swoich usług i bazując na swoim doświadczeniu postanowiłem stworzyć poniższe poradniki w celu najlepszego przygotowania się do pokazu magii czy wizyty Świętego Mikołaja. Pozwolą one uniknąć wielu niepotrzebnych sytuacji i sprawią, że będą to niezapomniane przeżycia dla dzieci.

Pan Buźka

Pokaz magii na urodzinach

Kiedy rozpocząć pokaz?
Na pewno zależy Państwu na tym, żeby wszyscy goście obejrzeli cały pokaz od początku do końca. Dlatego nie warto ustawiać tego punktu programu na samym początku, ponieważ z różnych przyczyn prawdopodobnie nie wszyscy dotrą na czas. Dodatkowo spóźnione osoby, przychodzące w trakcie pokazu, mogą rozproszyć nie tylko uwagę magika, ale i całej widowni. Pozwólmy również jubilatowi cieszyć się z jego niespodzianki i nie dopuśćmy do sytuacji, w której musi co chwilę wstawać i witać nowych gości. Pół godziny po oficjalnym rozpoczęciu imprez to dobry moment by zacząć pokaz magii.


Czy przygotować coś na występ?
Z oczywistych względów nikt nie powinien siedzieć ani stać za magikiem. Najlepiej jeśli dzieci usiądą na podłodze przed magikiem w odległości ok 1 metra, a za magikiem będzie ściana. Jedyne czego magik będzie potrzebował to mały stolik lub taboret, na którym będzie mógł postawić swoją walizkę. To wszystko! :)


O co zadbać przed pokazem?

Balony i zabawki
Stracić uwagę dzieci jest bardzo łatwo, zwłaszcza kiedy w zasięgu ich wzroku jest wiele pokus, którymi wypełnione jest pomieszczenie podczas przyjęcia. Niestety nawet najlepsza sztuczka nie obroni się przed wirującym w powietrzu balonem czy nowym transformersem, którego jubilat dostał w prezencie. Najlepszym rozwiązaniem jest wynieść na czas pokazu wszystkie balony i zabawki do innego pomieszczenia.


Jedzenie i picie
Podobnie wygląda sprawa z jedzeniem i piciem. Dzieci widząc chipsy, popcorn, żelki, kolorowe napoje i inne słodycze nie oprą się pokusie by nagle wstać i się czymś poczęstować. Wtedy następuje reakcja łańcuchowa. Pozostałe dzieci idąc za przykładem kolegi lub koleżanki zapewne zrobią to samo. Dzieci w czasie pokazu dużo się śmieją, uczulam również na niebezpieczeństwo zadławienia się podczas spożywania jedzenie w trakcie pokazu. Podobnie jak balony i zabawki jedzenie najlepiej wynieść do innego pomieszczenia lub od początku tam je ustawić.


Zwierzątka
Kolejną rzeczą, która może obniżyć jakość pokazu jest domowe zwierzątko. Osobiście uwielbiam wszystkie psy, koty i żółwie, ale podczas pokazu to właśnie one mogą stać się główną gwiazdą imprezy. Dla dzieci samo przejście kotka przed magikiem na tyle odwraca uwagę, że zapominają o sztuczce, która jest właśnie wykonywana. Zwierzęta powinny być zamknięte w innym pomieszczeniu lub wypuszczone na podwórko.


Hałaśliwe dźwięki
Zadbajmy również o ciszę w trakcie pokazu. Niech jedynym hałasem będzie głośny śmiech dzieci. Dlatego wyłączmy wszystkie telewizory, radia, pralki czy roboty kuchenne. Drodzy dorośli, oczywiście jesteście jak najbardziej mile widziani na pokazie, a nawet zachęcam byście w nim uczestniczyli, jednak proszę o to byście nie rozmawiali w trakcie występu. To naprawdę przeszkadza dzieciom się skupić.


Gdzie powinien odbyć się pokaz?
Jeżeli posiadają Państwo dom z ogródkiem i to na nim ma się odbyć przyjęcie urodzinowe, sugeruję żeby na czas pokazu przenieść się do pomieszczenia, które spełnia powyższe kryteria. Oczywiście na powietrzu jest przyjemnie, zwłaszcza w wakacje, jednak przelot samolotu, kosiarka sąsiada, autoalarm, krwiożercza osa… to tylko niektóre z losowych sytuacji, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Do tego dochodzą warunki atmosferyczne. Nadmierny upał lub co gorsze deszcz mogą wpłynąć negatywnie na przebieg pokazu.


Jeżeli przyjęcie urodzinowe odbywa się w restauracji lub na sali zabaw to najlepszym pomysłem będzie przejść na czas pokazu do jakiejś cichej, pustej sali, w której nie ma jedzenia i innych atrakcji, które mogłyby odwrócić uwagę dzieci.

Pan Buźka

Wizyta Świętego Mikołaja w domu

Kiedy spodziewać się Świętego Mikołaja?
Święty Mikołaj zjawi się u Państwa w domu na 15 minut przed umówioną godziną i powiadomi o tym telefonicznie lub SMSem, tak żeby dzieci nie wiedziały jeszcze, że ktoś przyszedł.


Jak niezauważenie wprowadzić Mikołaja do domu?
Najlepiej zaprowadzić dzieci do jednego pomieszczenia oddalonego od drzwi wejściowych. Można wtedy zaproponować im wypatrywanie Mikołaja przez okno. Kiedy otrzymacie Państwo informację, że Mikołaj czeka już przed domem któryś z domowników powinien wyjść po niego i zaprowadzić do pomieszczenia, w którym nie ma dzieci.


Dlaczego Mikołaj przychodzi 15 minut wcześniej?
Jest to czas, w którym Mikołaj będzie mógł na spokojnie przebrać się w swój strój, a także zapakować do worka prezenty dla dzieci.


Jak wygląda sprawa z prezentami?
Mikołaj nie będzie miał ze sobą żadnych prezentów, o to muszą zadbać rodzice. Natomiast będzie miał ze sobą duży worek, w którym na pewno wszystkie prezenty się pomieszczą.


Jak wygląda przywitanie dzieci przez Mikołaja?
Kiedy Mikołaj będzie już przebrany i gotowy do przywitania dzieci zacznie najpierw dzwonić dzwonkiem. Jest to sygnał zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, że za chwilę wszyscy go zobaczą. W tym czasie można zachęcić dzieci żeby zawołały Mikołaja bo może się gdzieś zgubił i nie wie jak trafić. Kiedy dzieci zobaczą już Mikołaja na pewno będą ciekawe co ma w swoim worku jednak zanim go otworzy Mikołaj będzie chciał trochę z dziećmi porozmawiać.


Jak wygląda wizyta Mikołaja?
Dobrym pomysłem jest przygotować specjalne miejsce dla Mikołaja, na którym będzie mógł usiąść i położyć koło siebie worek z prezentami. Na samym początku Mikołaj spyta się dzieci czy wiedzą kim jest i co ma w swoim worku. Następnie porozmawia z nimi o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, zadam im kilka pytań dotyczących Świąt, a także zaśpiewa z dziećmi kolędę. Chętnie też obejrzy i wysłucha wierszyków i piosenek, które przygotowały dzieci specjalnie na jego przyjście. Na koniec sięgnie do swojego worka i rozda dzieciom wszystkie prezenty, które w nim się znajdują, a następnie pożegna się z dziećmi życząc wszystkim wesołych świąt.


Kiedy Mikołaj opuszcza dom?
Po pożegnaniu się z dziećmi Mikołaj ponownie uda się do pomieszczenia, w którym był na początku żeby się przebrać, a następnie wraz z domownikiem prowadzony jest do wyjścia.

Pan buźka odwiedził
    For Life logo-otwarte-drzwi-cmyk-color Skakanka EY-logo-li Lindt Citi_Handlowy_logo_BIG rezydencjazalewskichpruszkow Zlote-Tarasy Decathlon In touch coty_beaty_liberated m1 s3_logo_king-cross-praga_galeria-handlowa ganadorsport_logo

KONTAKT Skontaktuj się ze mną!

Instagram: